Бразилката Беатриз Хадад Мая спечели турнира в Сеул от серията WTA500, където до 1/4-финалите достигна най-силната ни тенисистка Виктория Томова. На финала поставената под №3 бразилка надигра с 1:6, 6:4, 6:1 водачката в схемата Дария Касаткина (Русия).

По този начин Хадад Мая грабна първата си титла за сезона и общо четвърта в професионалната си кариера. Тя игра финал в Сеул преди 7 години при дебюта си в надпреварата.

На финала днес заемащата 17-о място в ранглистата на WTA Хадад Мая взе само гейм в първия сет, а във втория изоставаше с 1:3 в резултата, но след това направи обрат и доминираше на корта. В решаващата трета част бразилката не остави шанс на рускинята.

Днешният успех на Хадад Мая продължи впечатляващата ѝ победна серия. Бразилката вече има 12 победи в последните си 14 мача. Тя достигна до финала в Кливланд, след което игра на 1/4-финалите на US Open, а сега последва и триумфът ѝ в Южна Корея.