Роджър Федерер спечели титлата от турнира по тенис във френската зала “Берси” при първия си финал. В спор за трофея той надделя над местния любимец Жо-Вилфед Цонга с 6:1, 7:6. Мачът продължи час и 26 минути, а след него Цонга нарече съперника си “брилянтен”.

Швейцарецът даде заявка, че ще се бори за завръщане в челото на ранглистата, където в последно време бе четвърти. Чехът Томаш Бердих вчера каза: “Това е старият Федерер, просто няма как да го победиш”.

Успехът на Роджър е значим, защото с него той става едва вторият тенисист след Андре Агаси спечелил двата най-силни турнира в Париж – “Ролан Гарос” и “Берси”.

Федерер и Цонга ще участват в Мастърса на осемте най-добри в Лондон, който ще се проведе между 20 и 27 ноември. Шансовете на Роджър за титла за сериозни заради силната му игра в последно време и контузиите на Новак Джокович и Рафаел Надал./БЛИЦ