Първата голяма изненада на София Оупън е факт. Поставеният под номер 1 в схемата Доминик Тийм приключи участието си в надпреварата на 1/8-финалите след поражение с 4:6, 4:6 от Николоз Басилашвили.

Намиращият се на 87-а позиция в ранглистата грузинец осъществи по един пробив в двата сета и успя да затвори двубоя при четвъртия си мачбол.

Първият сет беше сравнително равностоен и двамата тенисисти печелеха без особени затруднения сервис-геймовете си. В седмия обаче Басилашвили осъществи пробив, а до края на частта не допусна грешка и поведе в резултата.

Във втория сет считаният за аутсайдер грузинец спечели подаване на австриеца още в третия гейм. Тийм така и не съумя да се противопостави сериозно на опонента си и в крайна сметка загуби мача без да осъществи нито един пробив.

В следващия кръг от надпреварата Басилашвили ще се изправи срещу Мартин Клижан, който по-рано се наложи над Даниел Брандс (Германия).