Четирикратната шампионка на "Ролан Гарос" Ига Швьонтек се класира за третия кръг при жените на турнира от Големия шлем на клей кортове в Париж. Полякинята елиминира във втория кръг Сара Бейлек (Чехия) с 6:2, 6:3 за час и 34 минути игра.
Швьонтек ще се изправи срещу сънародничката си Магда Линете в спор за продължаване напред, след като Линете надви 29-ата в схемата латвийка Елена Остапенко с 6:2, 2:6, 6:2 в мач, продължил точно два часа.
За третия кръг на "Ролан Гарос" при дамите се класира още 11-ата поставена Белинда Бенчич от Швейцария. Тя победи Кейти МакНали (САЩ) с 6:4, 6:0, а сега й предстои сблъсък с друга американка Пейтън Стърнс, която надви Даря Снигур (Украйна) с 6:4, 6:0.
Олимпийската шампионка от Токио Бенчич участва на Откритото първенство на Франция след двегодишна пауза, след като пропусна изданието през 2024-а след раждането на дъщеря си Бела и изданието през 2025-а поради контузия на ръката. 29-годишната тенисистка достигна до третия кръг в Париж за първи път от 2022 година насам.
Германката Тамара Корпач отстрани Синюй Ван (Китай) с 6:2, 2:6, 6:3 в мач, продължил два часа и 27 минути и също ще играе в третия кръг, където ще срещне украинката Елина Свитолина. Седмата поставена Свитолина надделя срещу Кейтлин Кеведо от Испания с 6:0, 6:4 само за 79 минути игра.