Силното и изненадващо представяне на 21-годишния Марин Чилич на Australian Open продължава. Хърватинът стигна 1/2-финал, елиминирайки Анди Родик след 6:7, 3:6, 6:3, 6:2, 3:6. Сблъсъкът на "Род Лейвър Арина" продължи 3 часа и 50 минути.

За изненадата в тазгодишното издание на турнира това беше третият му петсетов мач, след успеха над надеждата на домакините Бернард Томич във втория кръг и епичния успех срещу шампиона от US Open Хуан Мартин Дел Потро на 1/8-финалите. Хърватинът за първи път в кариерата си ще играе на полуфинал на турнир от Големия шлем. Най-доброто му постижение досега бе четвъртфиналът на US Open миналия сезон.

За място на финала Чилич ще спори с победителя от двубоя между Рафаел Надал и Анди Мъри. /БЛИЦ