Поставената под номер шест в основната схема Даниела Хантухова отпадна от турнира по тенис в Карлсбад (САЩ) с награден фонд 740 хиляди долара. В мач от първия кръг словачката загуби с 4:6, 5:7 от полякинята Урсула Радванска. Хантухова, която в последно време е преследвана от контузии, допусна пробив в петия гейм на първия сет и Радванска поведе в резултата. Във втората част съперничките си размениха по един пробив докато се стигна до 5:5, но следващите два гейма бяха в полза на полякинята и тя се класира за втория кръг на престижния турнир.

Представителката на домакините Варвара Лепченко победи Никол Гибс (САЩ) с 6:3, 6:1 и също си осигури участие в следващия кръг. Родената в Узбекистан Лепченко ще се състезава за САЩ на олимпийските игри в Лондон това лято./БЛИЦ