Най-добрият български тенисист Григор Димитров излиза в неделя срещу понеделник от 04:00 часа българско време в мач от 1/8-финалите на Аустрелиън оупън. Първата ни ракета вече записа името си в историята, след като стана първият българин, класирал се за тази фаза на турнир от Големия шлем. Съперник по пътя към четвъртфинала е испанецът Роберто Баутиста-Агут.

Мачът е втори на "Маргарет Корт Арена", а този корт вече донесе успех на българина срещу Милош Раонич.

Залогът в мача е наистина много голям - ако успее, Гришо не само ще достигне до престижния четвъртфинал на турнири от Големия Шлем, а ще си гарантира на 100% и дебют в Топ 20 на ранглистата, а на четвъртфиналите по всяка вероятност ще има възможност да покаже качествата си срещу Рафаел Надал, стига световният №1 да не допусне изненада в мача си срещу Кеи Нишикори.

В трите предишни си срещи с Агут хасковлията спечели само една, но пък тя ще се помни дълго от феновете - четири спасени мачбола, три от които поредни при 6-3 точки в тайбрека на третия сет. Григор не загуби разиграване до края на двубоя на чалънджъра в Орлеан – 3:6, 6:2, 7:6(6) и заслужено ликува. Останалите два мача бяха на фючърс в Испания (6:4, 4:6, 6:2) и на АТР турнира в Пекин в края на миналия сезон (6:4, 6:2).

Букмейкърите дават предимство на българина - коефициент 1.53 за победа на Димитров и 2.50 за такава на Баутиста Агут.

Всеки, който иска да наблюдава на живо двубоя, трябва да следи Агенция БЛИЦ -  ние ще ви предоставим директна картина от "Маргарет Корт Арена" в понеделник сутрин в 04:00 часа.