Защитаващият титлата си и поставен под №3 в основната схема Алекс де Минор (Австралия) отново триумфира на турнира в Акапулко (Мексико). Той стана първият състезател, който защитава титлата в Акапулко от 12 години насам.

За австралиеца това е осма титла на ниво АТР - седма на твърди кортове. Той си осигури място в Топ 10 на световната ранглиста при обновяването ѝ в понеделник.

Де Минор победи във финала шестия в схемата Каспер Рууд (Норвегия) с 6:4, 6:4 за час и 58 минути игра и така 25-годишният австралиец прекъсна серията си от четири загубени финала.

Алекс Де Минор поведе с 3:1 в първия сет и го спечели при 6:4, а във втората част изостана с 0:2 след ранен пробив на Рууд. Австралиецът бързо върна пробива и изравни за 2:2, а след това обърна до 5:3 в своя полза и спечели двубоя с 6:4 при първия си мачбол.