Световният номер 97 Тенис Сандгрен продължава със сензационното си представяне на Аустрелиън Оупън. Абсолютният дебютант в надпреварата се класира за 1/4-финалите, побеждавайки в пет сета Доминик Тийм (Австрия). Американецът се наложи с 6:2, 4:6, 7:6(4), 6:7, 6:3 и в спор за място на финала ще се изправи срещу победителя от срещата между Новак Джокович и Хион Чунг.

В първия сет Сандгрен стигна до два пробива, които му бяха напълно достатъчни да поведе в резултата след 6:2. Във втория сет Тийм стигна до пробив в 3-ия гейм и до края спечели всичките си сервис геймове за крайното 6:4 в сета.

Следващите два сета бяха изключително оспорвани и трябваше да се решат в тайбреци. В третия сет победител излезе Сандгрен, но в четвъртия Тийм изравни сетовете.

В последната част Сандгрен отново бе на висота и сведе до минимум грешките си. В 6-ия гейм той стигна до пробив, който му бе достатъчен за спечелване на сета и мача.