Шампионът от US Open за 2009 година Хуан Мартин дел Потро се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис в Индиън Уелс. Аржентинецът победи в драматичен мач Филип Колшрайбер (Гер) със 7:6, 7:6 след два часа и 20 минути игра.

В първия сет двамата играха стабилно и не се стигна до пробиви. Стигна се до тайбрек, в който Дел Потро бе безкомпромисен – 7:1 точки. Той поведе с 4:2 във втория сет, но позволи изравняване и се стигна до нов тайбрек.

Този път Колшрайбер поведе с 6:1, но аржентинецът спаси 5 поредни сетбола и изравни до 6:6 точки, след което направи 9:7 и спечели мача.

Дел Потро продължава със стабилното си представяне тази година, след като лекува тежка контузия в китката през миналата. В четвъртфиналите Хуан ще играе с Томи Робредо. Испанецът победи с 6:1, 6:3 американецът Сам Куери.