Шампионът от “US Open” Хуан Мартин дел Потро навакса изоставане от един сет и се класира за третия кръг на “Australian Open” след маратонски мач срещу американеца Джеймс Блейк.

Четвъртият в схемата аржентинец бе на крачка от това да стане първият елиминиран високо поставен тенисист, преди да спечели мача с 6:4, 6:7, 5:7, 6:3, 10:8 за 4 часа и 17 минути.

30-годишният американец, който на два пъти получаваше медицинска помощ на коляното си, имаше предимство от 2:0 в петия сет, но позволи на Дел Потро да му изравни.

Аржентинецът имаше възможност да сервира за мача в 12-ия гейма, но бе спрян от Блек. Дел Потро отново получи шанс за спечелване на мача в 17-ия гейм и спечели точката с мощен сервис./БЛИЦ