Хуан Мартин дел Потро си гарантира място в четвъртия кръг на “Australian Open” след победа с 6:3, 0:6, 6:4, 7:5 над германеца Флориан Майер.

Високият аржентинец загуби концентрацията си във втория сет, но успя да възстанови ритъма си на игра и победи съперника си за 2,5 часа, като успя да избегне повторение на петсетовия си мач с Джеймс Блейк във втория кръг.

Дел Потро не показа видима умора, както и нямаше следа от контузията му в китката, което е лош знак за бъдещите му съперници на турнира в Мелбърн.

В следващия кръг за място на четвъртфиналите в неделя световният № 5 и шампион от “US Open” ще играе с победителя от срещата между Марин Чилич от Хърватия и Станислас Вавринка от Швейцария./БЛИЦ