Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро спечели първата си титла от 2009 година насам. Тенисистът спечели трофея в Делрей Бийч след победа на финала над поставения под номер 6 в схемата Янко Типсаревич (Сърбия) с 6:4, 6:4. Заради контузия на китката 22-годишният аржентинец почти не игра през 2010 година.
Благодарение на успеха Дел Потро се завърна в топ 100 на световната ранглиста и вече заема 89-о място, след като се придвижи със 77 позиции напред.

Аржентинецът изоставаше с 1:4 в първия сет, но спечели 5 поредни гейма, като в десетия гейм спаси 5 точки за пробив. Във втората част Дел Потро проби подаването на съперника си и поведе с 3:2, а после спаси 3 брейкпойнта в следващия гейм, в който сервираше. Аржентинецът спаси 10 от 11 точки за пробив в целия мач и затвори двубоя в своя полза след 1 час и 54 минути игра./БЛИЦ