Миналогодишният шампион Марк-Андреа Хюзлер (Швейцария) отпадна в първия кръг на турнира по тенис от сериите АТP 250 Sofia Open с награден фонд 563 815 евро.

27-годишният левичар Хюзлер пласира 12 аса, но загуби от британеца Били Харис с 4:6, 6:3, 6:7(5) след два часа и половина игра в мача между двамата квалификанти на корт номер 1 в "Арена София" и прекъсна серията си от седем поредни победи в българската столица.

Харис реализира единствен пробив в петия гейм, за да спечели първия сет, но във втората част швейцарецът поведе с 4:1 след ранен брейк и изравни резултата.

В решаващата трета част защитаващият титлата си Хюслер пропусна възможност за пробив при 5:5 гейма и стигна до тайбрек, който вървеше равностойно до 5:5 точки, след което британецът взе две поредни разигравания, а с това и мача.

За място на четвъртфиналите Харис ще играе срещу номер 3 Ян-Ленард Щруф (Германия).