Българският тенисист Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на US Open, след като загуби с 6:7 (2), 4:6 от румънеца Мариус Копил.

Мико допусна пробив още в третия гейм на първия сет и след това се оказа догонващ с 1:3. 28-годишният пловдивчанин върна брейка и изравни за 3:3.

В края на първата част Кузманов имаше сетпоинт при 5:4 и 40:30 при сервис на румънеца, но Копил успя да спечели подаването си. Така се стигна до тайбрек, в който 30-годишният Копил показа по-добра игра.

Вторият сет беше решен от единствен пробив, който Димитър Кузманов допусна в сервиса си в десетия гейм. Това се оказа решаващо, тъй като Мариус Копил по този начин спечели частта и мача.

Във втория кръг на квалификациите румънският тенисист ще се изправи срещу руснака Евгений Донской, който записа победа с 4:6, 7:6 (1), 6:4 над Рамкумар Раманатан от Индия.