Националът на България за "Купа Дейвис" Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в Барлета (Италия), който е с награден фонд 42 500 евро и гостоприемство. Квалификантът Кузманов загуби от представителя на домакините Лоренцо Сонего с 4:6, 6:2, 2:6.

Италианецът, който също премина през квалификациите, проби в петия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част 22-годишният пловдивчанин направи серия от четири поредни гейма, за да изравни резултата. В решаващия трети сет Кузманов допусна ранен пробив, а след това и изоставене от 1:5, което се оказа решаващо.

Българинът все пак заработи 440 евро и 5 точки за световната ранглиста, в която заема 333-ото място в момента.