Българите Валентин Димов и Тихомир Грозданов се класираха за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в сръбския град Ниш с награден фонд 10 хиляди долара.

Републиканският вицешампион Грозданов победи французина Люка Пуий с 6:4, 3:6, 7:5. Следващият съперник на българина ще бъде победителят от мача между номер 7 в схемата Дуйе Кекеж (Хърватия) и квалификанта Стефан Ристич (Сърбия).

Валентин Димов пък отстрани осмия поставен Димитър Кузманов след отказване на пловдивчанина заради травма още в началото на мача при 0:2 гейма. Така за място на четвъртфиналите Димов очаква спечелилия срещата между квалификантка Слободан Йевтич (Сърбия) и французина Матиа Бург.

Димов е четвъртфиналист на двойки. Той и македонецът Шендрит Деари се наложиха над номер 4 Марио Каргъл и Лукас Вайнхандъл (Австрия) със 7:5, 6:3. Следващите им съперници ще бъдат хъ,ватите Дуйе Кекеж и Марко Миячевич.