Националът по тенис Александър Донски и неговият партньор на двойки Петрос Циципас спечелиха купа на турнира във френския град Сен Дизие.

На финала те победиха поставените под номер 2 австралийци Блейк Елис и Тристан Скуулкейт с 2-1.

Донски и Петрос, който е брат на петия в света Стефанос Циципас, успяха да вземат първия сет с 6:4, но загубиха втория със същия резултат. В супертайбрека Донски и Циципас показаха силна психика и надделяха над опонентите си с 10:7.

Winbet - победата е емоция! (18+)

"Много съм щастлив от спечелената титла. С Петрос показахме добър синхрон и спечелихме важни точки в решаващи моменти. Благодаря специално и на моя мениджър Ивайло Крачунов, който винаги ме подкрепя", заяви пред БЛИЦ Донски минути след мача.

Александър ще играе в тандем с Петрос Циципас и във втория турнир в близост до Париж и се надява на добро представяне.