Националът на България за Купа „Дейвис“ Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на турнира на клей от сериите „Чалънджър“ в Скопие, Република Северна Македония, с награден фонд от 91 250 евро. Донски и партньорът му Серхио Мартес Горнес загубиха в много оспорван мач от поставените под номер 1 Срирам Баладжи (Индия) и Мигел Рейес-Варела (Мексико) с 6:7(9), 5:7, след малко повече от два часа игра.
Първият сет премина без пробиви, като българинът и индиецът пропуснаха два сетбола в десетия гейм, а след това и още един в 12-ия. В тайбрека те още два пъти бяха на точка от успеха при 7:6 и при 9:8, но допуснаха обрат и изгубиха с 9:11.
Във втората част Баладжи и Рейес-Варела реализираха единствен пробив в 12-ия гейм, за да триумфират.
Въпреки отпадането си, Донски все пак заработи 16 точки за световната ранглиста при дуетите и 460 евро.