Българският тенисист Александър Донски се класира за решаващия втори кръг на квалификациите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Мурсия (Испания), който е с награден фонд 45730 евро.

Националът ни за Купа Дейвис надделя над поставения под №6 в пресявките представител на домакините Пол Мартин Тифон с 6:3, 1:6, 6:3 за 109 минути.

Българинът взе първия сет с ключов пробив в осмия гейм, но във втората част Тифон доминираше и изравни. В третия сет Донски дръпна с 3:0 и запази аванса си до края.

С успеха родният тенисист заработи 225 евро и 2 точки за световната ранглиста, в която заема 607-ото място.

За влизане в основната схема Александър Донски ще се изправи срещу победителя от мача между Владислав Орлов (Украйна) и участващия с "уайлд кард" Даниел Мерида Агилар (Испания).