Аржентина изравни на 2:2 резултата във финалната среща за Купа Дейвис срещу Хърватия. Това стана факт, след като Хуан Мартин дел Потро обърна Марин Чилич за успеха с 6:7 (4), 2:6, 7:5, 6:4, 6:3 пред разгорещената хърватска публика. Така носителят на Купа Дейвис ще бъде опрелен в решителния сблъсък между Иво Карлович и Федерико Делбонис.

Хърватите, носители на трофея за 2005 година, бяха на сет от спечелване на титлата за втори път в историята си, но Дел Потро запази живи надеждите на Аржентина за спечелване за първи път на Купа Дейвис. До момента „гаучосите“ имат четири загубени финала.

Чилич направи 23 уинъра и 18 аса в първите два сета и изглежда щеше да зарадва хърватската публика, но шампионът от Ю Ес Оупън през 2008 година успя да доведе мача до обрат и да вдигне победно ръце след 4 часа и 53 минути на корта.