Джак Сок ще бъде съперник на Григор Димитров на четвъртфиналите на турнира в Стокхолм. 22-годишният американец победи поставения под №6 в основната схема Жереми Шарди със 7-6(3), 6-3. До момента Димитров и Сок не са се срещали.

Любопитното е, че след малко Григор Димитров ще се изправи срещу Сок, но в мач на двойки. Българинът играе заедно с Пиер-Юг Ербер, а американецът си партнира с Трет Хюи. Двубоят от четвъртфиналите започва между 17:30 и 18:30 часа. Т.е. в два поредни дни Григор Димитров ще играе срещу Сок в Стокхолм.

Американецът Сок е №51 в света, преди десетина дни поднесе изненада на Мастърса в Шанхай, след като отстрани Кеи Нишикори в два сета. Ако го победи, Григор Димитров, който защитава титлата от миналата година в Стокхолм, ще завоюва 90 точки за световната ранглиста и 26 960 евро от наградния фонд, а на полуфиналите ще се изправи срещу победителя от срещата Фернандо Вердаско - Бърнард Томич./БЛИЦ