Симон Антони Иванов и Габриел Донев постигнаха победи на сингъл и на двойки в днешния ден на турнира по тенис на червени кортове в Будва (Черна гора) с награден фонд 15 хиляди долара.

Иванов надделя убедително над Луроа Мартинес от Швейцария с 6:2, 6:2 за 76 минути, а на четвъртфиналите очаква поставения под номер 3 в схемата Тристан Скулкейт (Австралия).
Донев имаше проблеми в срещата си от втория кръг срещу руснака Савриян Данилов само в първия сет, в който навакса пасив от 3:5 гейма, преди да стигне до успеха със 7:6(5), 6:2 за 106 минути. Следващият му съперник ще бъде поставения под номер 2 Хумоюн Султанов (Узбекистан).

В последствие българите в тандем се класираха за полуфиналите на двойки след категоричен успех над участващите с "уайлд кард" сърби Стефан Миличевич и Лазар Войнович с 6:1, 6:2 за малко повече от час.