ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Мачът на първата ракета на българския женски тенис Виктория Томова срещу американката Бернарда Пера в първия кръг на „Уимбълдън“ беше спрян заради дъжд в началото на втория сет. Срещата ще продължи след спирането на дъжда.

28-годишната американка е №27 в световната ранглиста, докато Томова е 99-а. Двете имат по една победа в досегашните две срещи помежду си. Българката печели през 2014 г., а през миналата година Пера взе реванш.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Победителката от днешния мач във втория кръг ще се изправи срещу британката Кейти Бултър или австралийката Дария Савил.

Картина от мача – ТУК

Бернарда Пера – Виктория Томова 7:6 (3), 0:1

ПЪРВИ СЕТ
Томова беше близо до пробив още в първия гейм, като изтърва четири брейкбола. Вместо това Пера успя да вземе подаването си при първата възможност. След това американката проби подаването на българката на нула. Томова обаче върна брейка, а след това го затвърди и изравни на 2:2 резултата в първия сет. Последна размяна на спечелени собствени сервис-геймове. В седмия гейм българката отново изтърва четири брейкбола, а съперничката ѝ взе подаването си и поведе с 4:3. 28-годишната софиянка за пореден път изравни резултата. След оспорвана битка Томова поведе с 6:5, след като проби сервиса на Пера при седмия си брейкбол в гейма. Американката върна пробива и прати първия сет в тайбрек, където беше по-успешна и след 7:3 взе първата част в мача.

ВТОРИ СЕТ
Виктория Томова спечели първия гейм на втория сет. След това заваля дъжд и мачът беше прекъснат.