Лошото време в Ню Йорк провали куп мачове от деветия ден на Откритото първенство на САЩ по тенис. Силният дъжд прекрати преждевременно 1/4-финалния сблъсък между Мария Шарапова и Марион Бартоли. При резултат 4:0 гейма в първия сет в полза на французойката организаторите решиха да прекратят мача.

Маша се класира за първи път след 2006 година на тази фаза на турнира от Големия шлем US Open. В осминафиналите тя надигра сънародничката си Надя Петрова с 6:1, 4:6, 6:4 в мач, който пак беше прекъснат за 75 минути заради дъжд. Пороят започна да се излива при 2:0 в полза на Петрова в третия сет. След принудителната пауза Маша игра много добре и обърна двубоя в своя полза. През 2006 година чаровната рускиня триумфира на турнира.

Другият двубой, който също бе преустановен заради капризното време, бе четвъртфиналът на двойки между тандема Юлия Гьоргес (Гер)/ Квета Пешке (Чех) и италианското дуо Сара Ерани/Роберта Винчи. Все пак дъждът спря и италианките надделяха с 6:2, 7:6.  Няма яснота кога играта в другите срещи ще бъде подновена.