ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова отпадна от световната №19 Карла Суарес Наваро в среща от четвъртфиналите на турнира с награден фонд 235 000 долара в Хертогенбош, Холандия. Българката поведе с 1:0 сета след успех с 6:2. Във втория сет пловдивчанката загуби с 4:6. При резултат 2:0 за Цвети в третия сет заваля дъжд, който прекъсна мача. Това се оказа лошо стечение за първата ни ракета, която след паузата не издържа и загуби с 4:6. След подновяването на играта Карла Суарес Наваро взе четири поредни гейма и поведе с 4:2 в третия сет. Пиронкова върна един пробив и изравни за 4:4. След това нашето момиче поведе с 30:0 при сервис на испанката и бе много близо до пробив, но...всичко приключи злощастно за нея. Наваро успя да удържи подаването си и поведе с 5:4 гейма, след което с пробив затвори сета - 6:4, с което спечели и двубоя.

С достигането си до четвъртфиналите Цвети си осигури 4677 евро от наградния фонд и 70 точки за ранглистата, но няма да добави нови, тъй като имаше да защитава 120 от миналата година и през следващата седмица ще отбележи спад с близо седем позиции до около №72 в света.