Световният номер едно в тениса Новак Джокович победи с 6:2, 7:6 петия в ранглистата Давид Ферер в 1/4-финал на турнира от сериите "Мастърс" в Маями. В първия сет Джокович направи два пробива и нямаше проблеми. В началото на втория сет доминацията на сърбина продължи и той проби подаването на своя съперник. Последва 13-минутен гейм, в който Ферер върна пробива и изравни резултата. До края Джокович успяваше да печели своите геймове и дори направи пробив за 5:4. Веднага след това обаче Ферер върна пробива и спечели своето подаване, след което бе на косъм да стигне и до нов пробив и да спечели сета, но Ноле отново оцеля и изравни резултата до 6:6. В тайбрека сърбинът беше безпощаден и спечели гейма със 7:1 и така затвори и мача в своя полза. На полуфиналите Джокович ще се изправи срещу Хуан Монако от Аржентина, който отстрани Марди Фиш./БЛИЦ