Новак Джокович разби надеждите на Робин Сьодерлинг, че ще се класира за финалния “Мастърс” на осемте най-добри в Лондон. Сърбинът би шведа с 6:4, 1:6, 6:3 и се класира за полуфиналите на турнира в Париж за първи път в кариерата си.

В първия сет стигна до ранен пробив. Сьодерлинг обаче не спря да се бори и изравни геймовете – 4:4, но Ноле не му даде шанс. Вторият сет бе за шведа, които хвърли всички сили, за да вземе мача и спечели с 6:1 за 28 минути. Джокович обаче се върна в мача и 6:3 в третия сет го спечели за два часа.

За да се класира на финал в Париж Новак трябва да победи номер 2 в ранглистата Рафаел Надал или защитаващия титлата си Жо-Вилфред Цонга.

Цонга и Фернандо Вердаско остават в борбата за финалите в Лондон след отпадането на Сьодерлинг./БЛИЦ