Шампионът от миналата година Новак Джокович се класира за 1/4-финалите на Откритото първенство на Австралия, след като елиминира представителя на домакините Лейтън Хюит с 6:1, 6:3, 4:6, 6:3.

Сърбинът започна вихрено мача и спечели безапелационно първия сет с 6:1, а във втората част направио пробив още в първия гейм и се наложи с 6:3. В третата част Ноле поведе с 3:0, но допусна изравняване и в крайна сметка загуби с 3:6. Четвъртия сет започна равностойно, но Джокович направи пробив и поведе с 4:2, за да завърши мача с 6:3 в своя полза и така да продължи към 1/4-финалите на надпреварата.

В спор за място на 1/2-финалите Джокович ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между французина Ришар Гаске и испанеца Давид Ферер.