Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира в Рим след успех над кошмара на Григор Димитров - Хуан Мартин дел Потро с 6:1, 6:4. Припомняме, че именно аржентинецът изхвърли Гришо още на старта на надпреварата, постигайки своята пета поредна победа над българина.

Иначе срещата между Джокович и Дел Потро започна вчера, но бе прекъсната заради дъжд при резултат 2:1 в полза на аржентинеца във втората част.

Първият сет снощи беше пълна катастрофа за Кулата от Тандил, който не спечели нито едно свое подаване. Дел Потро поведе с 2:1 на старта на втората част, когато мачът е спрян заради дъжд. Веднага след подновяването Ноле изравни, а още в следващия гейм успя и да пробие за 3:2. Сервирайки за потвърждение на пробива, Ноле допусна известни колебания, но все пак отрази брейкбол и спечели подаването си. До края на сета сърбинът не допусна колебания и така сравнително бързо си гарантира мач за място на финала.

В спор за място на финала Джокович ще се изправи срещу Доминик ТИйм.