Елиминиралият Григор Димитров на осминафиналите в "Куинс Клъб" (Лондон) и бивш №1 в света Новак Джокович записа юбилейна победа №800 в своята кариера. Сърбинът надви французина Адриан Манарино със 7:5, 6:1 за 66 минути и се класира за полуфиналите на турнира на трева в британската столица.

Манарино поведе с 3:1 след ранен пробив, но Ноле изравни изравни за 4:4 и спечели след това 9 поредни гейма, за да елиминира съперника. 31-годишният сърбин е десетият тенисист, който след 1968 година достига границата от 800 победи.

В същото време лидерът в схемата и шампион от 2012 година Марин Чилич преодоля американеца Сам Куери със 7:6(3), 6:2 и също се класира за полуфиналите. За място на финала хърватинът ще се изправи срещу Ник Кирьос (Австралия), който наниза 32 аса и отстрани миналогодишния победител Фелисиано Лопес (Испания) със 7:6 (5), 7:6 (3).