Новак Джокович изненадващо не успя да се класира за третия кръг на Индиън Уелс, след като загуби в три сета от нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп. Това е трето поредно поражение за сърбина - нещо, което не му се беше случвало от 2018 година.

Нидерландец спря Джокович в атаката на рекорд

Малко хора очакваха, че един от най-добрите тенисисти в света ще напусне толкова рано турнира в Индиън Уелс. Холандецът ван де Зандсхулп обаче постигна победа с 2:1 сета (6:2, 3:6, 6:1), като демонстрира стабилна игра и увереност срещу именития си съперник.

С тази победа нидерландецът нанесе третата поредна загуба на Джокович във всички турнири, в които сърбинът е участвал. Това бележи и първият случай от почти седем години насам, в който Новак губи три последователни мача. Последният път, когато това се случи, беше през 2018 година.

Серията от загуби започна на полуфинала на Откритото първенство на Австралия на 24 януари, когато Джокович се отказа в мача срещу Александър Зверев поради контузия. Последва поражение от Матео Беретини на 18 февруари в първия кръг на турнира в Доха. Сега, в Индиън Уелс, Новак допусна нова загуба, този път от ван де Зандсхулп. И в трите случая Джокович успя да вземе само един сет.

Ако включим и участието му на двойки, където партнираше на Фернандо Вердаско, сърбинът също претърпя поражение в Доха, губейки от британско-финландския дует Патен - Хелиовара. Тези резултати подчертават, че Новак не е в оптималната си форма, което може да се дължи на продължаващите последици от контузията на крака, получена по време на Откритото първенство на Австралия в началото на годината.