Новак Джокович победи трудно испанеца Пабло Кареньо Буста с 6:2, 4:6, 6:4 и се класира за 1/4-финалите на силния „Мастърс” турнир в Монте Карло.

Сърбинът спечели първия сет с 6:2, възползвайки се от множество грешки на съперника, а във втората част направи ранен пробив и всички очакваха бързо да приключи мача. Испанецът обаче обърна резултата с пет поредни гейма и спечели сета с 6:4. В заключителния трети сет Ноле поведе с 4:2 гейма, но Кареньо Буста изравни и имаше два скрити мачбола. В крайна сметка до сензация не се стигна и Джокович продължи в следващата фаза след 6:4 в своя полза.

Следващият съперник на сърбина е белгиецът Давид Гофен, срещу когото няма нито една загуба в петте двубоя помежду им. При нов успех Джокович може да срещне Рафаел Надал на полуфиналите, ако и испанецът печели своите срещи.