Носителят на 13 титли от „Големия шлем“ Новак Джокович записа труден старт на US Open след три час престой на корта „Артър Аш“. Сърбинът все пак успя да се наложи срещу унгареца Мартон Фучович с 6:3, 3:6, 6:4, 6:0 и да се класира за 1/32-финалите на турнира.

Ноле преодоля истинска криза срещу 41-ия в света Фучович във втория и третия сет. Сърбинът спечели първата част, но загуби втората със същия резултат, а в третата изоставаше с 2:4. Джокович върна пробива и измъкна третия сет с 6:4, а в заключителния четвърти не остави никакви шансове на унгареца. Двамата получиха историческа 10-минутна пауза след третия сет заради огромните жега и влажност в Ню Йорк.

В следващия кръг сърбинът ще се изправи срещу Тенис Сандгрен, който елиминира с чиста победа сънародника на Ноле - Виктор Троицки, с 6:3, 6:4, 6:2.