Сърбинът Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на “Australian Open”, след като очаквано се справи с поляка Лукаш Кубот. Ноле разби съперника си с 6:1, 6:2, 7:5. Шампионът през 2008 година направи 11 аса и само една двойна грешка в мача. 22-годишният сърбин записа 17 непредизвикани грешки срещу 25 за съперника му, както и 37 печеливши удара срещу 18 за Кубот.

Джокович допусна само един пробив в своя сервис в целия мач и след един час и 45 минути игра си осигури място сред последните осем.

Джокович може да се изправи на четвъртфиналите срещу тенисиста, когото победи на финала през 2008 година - Жо-Вилфред Цонга. Това ще стане, ако поставеният под номер 10 французин се справи с испанеца Николас Алмагро./БЛИЦ