Световният №1 Новак Джокович се оттегли от защитата на титлата си на US Open, след като се отказа по време на мача си със Стан Вавринка от четвъртия кръг на турнира. Швейцарецът водеше с 6:4, 7:5, 2:1, когато Ноле не издържа заради контузия и разочарова феновете и анализаторите.

Джокович показа, че има контузия още по време на срещата си от втория кръг срещу Хуан Игнасио Лондеро, но тогава спечели въпреки болката. 32-годишният сърбин поиска лекарска помощ, след като загуби втория сет от Вавринка. Джокера се предаде пред болката в началото на третата част, когато допусна пробив в третия гейм.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Решението му беше посрещнато от сериозно недоволство от публиката на трибуните, която през по-голямата част от мача подкрепяше Стан Вавринка. На четвъртфиналите швейцарецът ще се изправи срещу Данийл Медведев, който се наложи с 3:6, 6:3, 6:2, 7:6 (2) над германеца Доминик Кьопфер.