Най-добрият сръбски тенисист в момента Новак Джокович регистрира 24-а поредна победа на сметката си и се класира за 1/2-финалите на силния турнир в Кей Бискейн (Маями). Световният номер 2 надигра на 1/4-финалите представителя на ЮАР Кевин Андерсън с 6:4, 6:2.

В четирите мача, които е изиграл дотук в Маями, Джокович е загубил само 14 гейма и все още не е допуснал нито един пробив. В първия сет срещу Андерсън, Новак реализира ранен пробив в третия гейм и го затвърди при резултат 3:1, а след това спокойно довърши съперника с 6:4. През втората част 23-годишният сърбин направи още два пробива в подаването на Андерсън и грабна победата след 6:2.

На 1/2-финала Джокович, който е шампион в този турнир от 2007 година, ще се изправи срещу Марди Фиш. Американецът се справи в своя 1/4-финал срещу поставения под номер 6 в основната схема испанец Давид Ферер със 7:5, 6:2. Джокович и Фиш са се сблъсквали 5 пъти, като във всичките случай победата е била за сърбина. /БЛИЦ