Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович записа 29-а поредна победа на китайска територия. Сърбинът се наложи над Давид Ферер с 6:4, 6:2 и продължава защитата на двете си поредни титли от турнира в Шанхай.

Джокович, който през миналата седмица триумфира в Пекин за пети пореден път, направи 26 уинъра срещи 11 за испанския му съперник. На полуфинала Ноле ще играе срещу победителя от мача между Роджър Федерер и Жулиен Бенето.

Новак Джокович взе ранен контрол върху мача, след като направи пробив във втория гейм, а след това при 5:4 спаси два брейкпоинта в полза на Ферер.

Испанецът нямаше друга възможност за пробив до края на двубая, а Ноле направи два през втория сет. Това беше седма поредна загуба за Давид Ферер в мачовете му със сърбина.