Макар вече на 38 години, Новак Джокович продължава да пренаписва историята на световния тенис. Със запазване на 6-ото място в световната ранглиста след днешното обновяване, сърбинът постигна нова историческа отметка – 900 седмици в Топ 10.
Това постижение го прави едва третия тенисист в историята, който достига тази изключителна граница. Пред него по този показател са само Роджър Федерер с 968 седмици и Рафаел Надал с 912. Четвъртият в подреждането, Андре Агаси, е далеч назад с 665 седмици в елита.
През 2025 г. Джокович достигна до полуфиналите на всичките три турнира от Големия шлем до момента, но бе спрян от световния №1 Яник Синер както на "Ролан Гарос", така и на "Уимбълдън".
След като отказа участие на предстоящия "Мастърс" в Торонто поради травма в слабините, следващият турнир в календара на Джокович е Синсинати (7–18 август). В Синсинати той няма да има точки за защита, тъй като миналата година не взе участие в турнира.