Новак Джокович стартира с категорична победа на Мастърса в Маями. Сърбинът отвя Лукаш Росол с 6-1, 6-0 за 53 минути. Световният лидер записа 13-та поредна победа в Маями и ще гони четвърти трофей в турнира.

Тобиас Камке поднесе голямата изненада в началото на надпреварата. Той победи със 7-6, 6-1 Хуан Мартин Дел Потро. Аржентинецът поведе с 5-2 гейма в първата част, но след това се срина и Камке обърна нещата в своя полза. След края на първия сет играта беше прекъсната за няколко часа поради дъжд. При подновяването германецът Камке беше безпощаден и затвори мача с лекота.

Давид Ферер и Янко Типсаревич също продължават напред. Съперникът на испанеца - Дмитрий Турсунов, се отказа преди началото на двубоя, а сърбинът надигра Дуди Села с 6-2, 6-4./БЛИЦ