Световният №1 Новак Джокович записа трета поредна победа в Група "А" на финалния турнир на ATP в Лондон. Сърбинът, който си бе осигурил класиране на полуфиналите, надделя над чеха Томаш Бердих с 6:2, 7:6 (6). Съперникът на сърбина отпадна от надпреварата.

Бердих спечели първия гейм в мача - при свой сервис, но след това Джокович взе 5 поредни гейма и без проблеми затвори първия сет в своя полза.

Във втория сет 25-годишният сърбин проби за 2:1, но още в следващия гейм Бердих върна пробива. Двамата тенисисти стигнаха до тайбрек, в който класата на Джокович си каза думата. Бердих поведе с 5:1 точки, а при 6:3 имаше три сетбола, но не успя да изравни резултата. Пет поредни точки на Джокович приключиха двубоя.

По-късно тази вечер Анди Мъри (Великобритания) и Жо-Вилфред Цонга (Франция) ще определят в пряк сблъсък помежду си кой ще заеме второто място в групата и ще последва Джокович на полуфиналите.