Световният №1 в мъжкия тенис Новак Джокович (Сърбия) победи руснака Роман Сафуилин с 6:1, 6:2 за малко повече от час в среща от втория кръг на турнира в Монте Карло.

Джокович помете опонента си с пробив от самото начало, а Сафиулин взе първия си гейм при 0:4. Руснакът допусна общо три пробива в сета , като последният за 1:6 беше на нула.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Втората част започна равностойно, но Сафуилин се пропука за 1:3. Джокович пропусна възможност да пробие съперника си още веднъж в шестия гейм (4:2). При 5:2 в полза на сърбина руснакът допусна пробив и загуби мача.

Джокович все още няма титла този сезон. След ранното си отпадане в Индиън Уелс сърбинът пропусна турнира в Маями.

Следващият му съперник ще бъде победителят от двойката Артур Фис (Франция) - Лоренцо Музети (Италия).