Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира в Индиън Уелс след трудна победа над Джон Иснър с 6:4 7:6. В спор за място на полуфиналите сърбинът ще се изправи срещу Бърнард Томич, който взе дербито на Австралия с Танаси Кокинакис. Джокович и Томич са се срещали три пъти на ниво ATP, като и в трите случая победител е бил сърбинът, пише Tenniskafe.com. Австралиецът има само един спечелен сет срещу световния №1 - на Уимбълдън 2011.

Американският гигант Иснър печечелеше безпроблемно геймовете си до 3-3, когато с несъсредоточена игра и непредизвикани грешки позволи на Джокович да стигне до 0:40 и три брейкбола. Ноле успя от втория опит и не позволи да бъде поставен под напрежение, затваряйки комфортно първия сет с 6:4 за 30 минути. Във втория сет Иснър поведе с 5:4, двубоят влезе и в тайбрек. В него Джокович дръпна с 5:3 точки, после с 6:4, но американецът върна минипробива. При втория си мачбол Ноле успя и затвори сета, а с това и срещата./БЛИЦ