Защитаващият титлата си и водач в мъжката ранглиста Новак Джокович отново доказа, че трудно може да има конкуренция в тениса в момента и спечели без никакви проблеми и турнира в Индиън Уелс. На финала той разгроми канадеца Милош Раонич с 6:2, 6:0.

28-годишният сърбин вдигна безпрецедентна пета титла на този турнир, след като проби сервиса на противника си два пъти в първия сет и три пъти във втория. Джокович приключи мача за час и 17 минути и увеличи личния си актив през 2016 година на 22 победи и 1 загуба.

Отделно от това, той изравни и рекорда на Рафаел Надал в турнирите Мастърс 1000 с 27-ата си спечелена титла. За сърбина това е трета поредна титла в калифорнийския курорт и общо пета, с която той удари в земята рекорда на Роджър Федерер от четири победи в Индиън Уелс.