Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович победи номер 3 Анди Мъри в мач-шедьовър от група А на заключителния за сезона турнир на ATP в Лондон. Сърбинът надделя с 4:6, 6:3, 7:5 след 2 часа и 34 минути игра и за да си гарантира място на 1/2-финалите.

Двубоят започна добре за Мъри, който за 45 минути спечели първата част с 6:4.

Шампионът от US Open имаше възможмост да направи ранен пробив и във втория сет, но Джокович се измъкна. Постепенно сърбинът покачи нивото на играта си, осъществи пробив за 4:2, и с гейм на нула приключи сета в своя полза при 6:3.

В решаващата част Ноле поведе с 4:2, но позволи Мъри да стигне до 4:4. Резултатът набързо стана 5:5 и тогава шотландецът изпусна сервис гейма си. В следващия гейм Мъри получи две точки за връщане на пробива, но не се възползва и Джокович се поздрави с крайната победа.