Световният №1 Новак Джокович разгроми номер 5 в световната ранглиста Давид Ферер с 6:0, 6:3 на полуфиналите на демонстративния турнир в Абу Даби. Испанецът записа впечатляваща победа в два сета над Томаш Бердих (Чехия) вчера, но днес бе безпомощен срещу сръбския си съперник.

След като не взе гейм в първия сет, Ферер реализира ранен пробви във втората част след две двойни и две непредизвикани грешки на Джокович, но това не притесни особено Ноле и сърбинът обърна резултата в своя полза.

Джокович, който следващия месец ще защитава титлата си на Australian Open, ще срещне на финала в Абу Даби победителя от двубоя между Янко Типсаревич (Сърбия) и Николас Алмагро (Испания). Типсаревич надигра в два сета на четвъртфиналите Анди Мъри (Великобритания), а Алмагро замести в схемата сънародника си от Испания Рафаел Надал, който се отказа в последния момент от участие заради стомашен вирус.