Номер 1 в света Новак Джокович (Сърбия) започна с победа защитата на титлата си на турнира от сериите "Мастърс" на червено в италианската столица Рим с награден фонд 2,95 милиона евро.

Двукратният шампион от 2008 и 2011 година Джокович победи 19-годишния австралиец Бърнард Томич с 6:3, 6:3 за 69 минути. Сърбинът наниза 20 печеливши удара в срещата и нямаше особени проблеми. Томич, който е 32-и в класацията на АТП, пък допусна 30 непредизвикани грешки, два пъти повече от съперника си.

"Играх добре като за първи мач в турнира. Томич е много талантлив и има огромен потенциал, така че в мачовете срещу него никога не знаеш какво да очакваш. Именно това го прави много опасен", коментира Джокович, който очаква победителя от двубоя между чешкия ветеран Радек Щепанек и Хуан Монако от Аржентина.

Поставеният под номер 4 Анди Мъри (Великобритания) беше изправен пред ранно отпадане навръх 25-ия си рожден ден, информира БТА.

Полуфиналистът от миналия сезон Мъри преодоля дефицит от 1:3 гейма в решаващия трети сет, преди да стигне до трудната победа над аржентинеца Давид Налбандян с 6:1, 4:6, 7:5. 13-ият в схемата и полуфиналист от 2006 година Гаел Монфис от Франция пък загуби във втория кръг от испанеца Хуан Карлос Фереро с 5:7, 3:6.

Друг французин и номер 5 в схемата Жо-Вилфрид Цонга нямаше проблеми срещу Виктор Тройцки и се класира за третия кръг след 6:3, 6:2.

В изцяло испански сблъсък финалиста от 2010 година и шести поставен Давид Ферер се справи с Фернандо Вердаско с 6:3, 7:6(3)