Новак Джокович стартира с трисетова победа на Аустрелиън Оупън защитата на титлата си. Световният номер 2 се наложи с 6:1, 7:6(4), 6:2 над Фернандо Вердаско в мач, продължил 2 часа и 20 минути.

През първия сет сърбинът доминираше изцяло и поведе с 5:0 гейма. В крайна сметка Джокера взе частта с убедителното 6:1. Вторият беше далеч по-оспорван и трябваше да се решава в тайбрек. В него Вердаско допусна три мини пробива и в крайна сметка го загуби на 4.

В третия сет Джокович проби за 2:0 и после, макар и не лесно, успя да затвърди. При 2:5 Вердаско сервираше за оставане в Мелбърн. Ноле стигна до мачбол и го реализира незабавно.

В следващия кръг шесткратният шампион от Аустрелиън Оупън ще се изправи срещу Денис Истомин или Иван Додиг.