Поставеният под номер 1 представител на домакините Джон Иснър се класира за полуфиналите на турнира в Делрей Бийч (САЩ) с награден фонд 455 775 долара. Иснър отстрани на четвъртфиналите защитаващия титлата си Кевин Андерсън (Южна Африка) с 6:2, 7:6. Американецът наниза 17 аса, спечели тайбрека със 7:1 точки и стигна до успеха след 79 минути игра. На полуфиналите Иснър ще играе с Едуар Роже-Васлeн (Франция), който победи Рикардас Беранкис (Литва) с 6:4, 6:3.

Номер 2 в схемата Томи Хаас (Германия) се класира също за полуфиналите след успех над Иван Додиг (Хърватия) със 7:6(6), 2:6, 6:1. За място на финала Хаас, който след няколко дни ще навърши 35 години, ще спори с Ернестс Гулбис (Латвия), който спечели срещу Даниел Муньос (Испания) с 6:1, 6:4./БЛИЦ