№17 в света Джон Иснър се измъчи срещу 79-ия в света Теймураз Габашвили (Русия), но го победи след 7:6 (7), 4:6, 2:6, 6:4, 6:2 за 3 часа и 12 минути игра в третия кръг на "Ролан Гарос".

Американецът взе трудно първия сет, в който нямаше пробиви, след тайбрек, спечелен с 9:7.

С един пробив в 10-ия гейм Габашвили спечели втората част, а след нови два пробива в 6-ия и 8-ия гейм, взе и третата част.

Това мобилизира Иснър и той проби съперника си в първия гейм, което бе достатъчно, за да изравни сетовете.

Американецът загуби сервиса си във втория гейм на решителния сет, но след това реализира три брейка и спечели драматичния двубой.

Съперник на осминафиналите ще му бъде Анди Мъри, който победи Иво Карлович с 6:1, 6:4, 7:6 (7:3).

РЕЗУЛТАТИ И ПРОГРАМА ПРИ МЪЖЕТЕ НА "РОЛАН ГАРОС" - ТУК !!!

РЕЗУЛТАТИ И ПРОГРАМА ПРИ ЖЕНИТЕ НА "РОЛАН ГАРОС" - ТУК!!!